MISAFİR YAYIN: Youth Power’in başarılı lansman partisi ve 2012 Küçük Hibe İnsiyatifi

This slideshow requires JavaScript.

Peace Exchange için insanları güzel anılar ve barış inşaası adına bir araya getiren muazzam bir partiden daha iyisi düşünülemez.

Bu hafta, “Peace it Together” ortağı Youth Power, Dayanışma Evi’nde muhteşem bir parti organize etti. Müzik, süprizler ve hediyelerle dolu gecede önemli duyurular ve  barış inşaası hibelerinin  açılışı yapıldı (ayrıntılı bilgi altta).

Youth Power’in dinamik üyesi Phaedon Zacharoudes önemli ayrıntıları bizlerle paylaştı. Lütfen okumaya devam ediniz!

***********************

“Pazartesi akşamı, Kıbrıs’ın her tarafından çok sayıda insanın Youth Power’in partisine katılmak için bir araya gelmesi, Ledra Palace Otel’in karşısındaki Dayanışma Evini oldukça heyecan verici bir yere dönüştürdü.

“Etkinlik,12 tane gençlik hareketini destekleyen, Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk örgütün bir araya gelerek oluşturduğu Youth Power tarafından organize edilmişti. Gençlik hareketlerini desteklemek için bir araya gelen bu örgütler, sürdürülebilir, barış içerisinde, çok kültürlü bir Kıbrıs için ada gençliğinin hareketlerini desteklemeyi, onlara ilham vermeyi ve  güçlendirmeyi misyon edinmişler.

“Gençlik aktivistleri, barış emekcileri ve her yaştan enerjik insan barışı ve Youth Power’in yeni  başlangıcını kutlamak için bir araya geldi.

“Youth Power 2009’dan beridir barış inşaası için insanları bir araya getiren “Youth Activism Projesi”’nin ikinci  aşamasını oluşturmaktadır.

“Çalışmaları, misyonu ve hedefleri eskisiyle aynı kalmasına rağmen, Ağ’ın yeni ismi ve imajı yenilenen activist ruhunu işaret etmekte ve yeni projelerin lansmanını yapmaktadır.

“Yeni ismi Youth Power Küçük Hibeler olan girişim hakkındaki bilgi ilk olarak partimizde duyuruldu.

“Küçük Hibeler hem örgütlerin hem de bağımsız grupların barış inşaası girişmlerini desteklemek amacıyla açılmıştır.

“Finansman, Youth Power’ın amaçlarına parallel altta belirtilen başvurulara verilecektir:

 • Barış içerisinde sürdürülebilir, çok kültürlü Kıbrıs vizyonunu elde etme amacı ile Kıbrıslıları güçlendiren,motive edip, ilham veren çalışmalar
 • Gençlerin sesini duyurabilmesini, Kıbrıs’ın geleceği ile ilgili endişelerini dile getirebilemelerini sağlayacak güçlü bir platform oluşturan çalışmalar
 • Genç Kıbrıslıları aktif vatandaşlar olabilmeleri için güçlendiren, motive eden ve biraraya getiren iletişim, aktivite ve girişimleri destekleyen çalışmalar
 • Kıbrıs’taki gençliği barış, çevre, insan kaynakları gibi ortak çalışmalarla biraraya getiren, kültürler arası köprü oluşturan çalışmalar
 • Kıbrıs’taki farklı toplumlara ait gençlerin ilişkilerini ve ağ kurmalarını destekleyecek çalışmalar
 • Gençlikle ilgili konuları Kıbrıs’taki ve yurtdışındaki karar vericilerin güdemine, kampanyalar, lobicilik ve halkla ilişkiler çalışmaları ile gündemlerine yerleştıren çalışmalar

“Hibe için uygun başvuru sahipleri:

 • Kıbrıs’ta bulunan sivil toplum örgütleri
 • Kıbrıs’taki gençlikle ilişkili girişimleri destekleyen kişiler veya kişilerin oluşturduğu gruplar
 • özel bir amaç için kurulmuş, ad hoc, resmi olmayan okul grupları, küçük izole örgütler

Daha önce iki toplumlu aktivitelerde yer almamış, geçmişte iki toplumlu aktivitelerle hiç bir bağı olmayan gruplar esas hedef kitleyi oluşturmaktadır. Hibeler ve başvuru hakkında ayrıntılı bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

“Pazartesi akşamki partiye dönecek olursak, müzik, ikram, canlı gitar ve keman sesleri ile  keyifli bir geceydi..

“Bu arada, her misafir için çeşitli hediyeler, “Kindle Tablet” için hazine avı ve dahada önemlisi, bağımsız grup olan Genç liderler ve Kültür Aktivistleri’nin barış hareketleri için gerçekleştirdikleri olağanüstü katkıları adına ödüller verildi. Genç Liderler ve Kültür Aktivistleri Güzelyurt, Limasol ve Lefkoşa’da belirli sokaklarda gerçekleşen One StreetS Festival’in organizatörleriydiler.

“Youth Power Proje Yöneticisi Sezis Thompson partinin muhteşem katılımından dolayı çok heyecanlıydı.

“Sezis Thompson: “Katılımcıların projemizin yeni fazı hakkındaki heyecanını ve merağını hissedebiliyorduk. Youth Power’in gençlerin barış çabalarını desteklemeye devam etmesi için elimizden geleni yapacağız.”

“Yardımcı Proje Yöneticisi Katerina Antoniou: “ Gençlerin desteğini hissetmek harika bir duygu. Kıbrıs’ın geleceği için barışa yaptıkları katkılarıyla kayda değer bir değişimi onların getirebileceğine dair olan inancımız daha da artmıştır

“ Hedefimiz herzaman onların yanında olmaktır.”

“Pazartesi akşam geçirdiğimiz muhteşem anlar için Youth Power takımı adına, tüm katılımcılara, partiyi gerçek anlamda özgün ve özel yaptıkları için teşekkür ederim.”

Ağ’ın aktiviteleri hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.youthpowercyprus.org’u ziyaret ediniz.

***

Peace Exchange, Youth Power partisinden aktardıkları için Phaedon’a teşekkür eder, PiT ağındaki barış inşaası çalışmaları hakkında başka yayınlar almayı heyecanla bekler.

Peace Exchange’de yer alan diğer “Peace it Together” ortaklarının yazılarını okmak isterseniz buraya veya buraya bakabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar! Yakında daha iyi şeyler ile tekrar döneceğiz..

O zamana kadar esenlikle kalınız… Bir sonraki yayında görüşmek üzere!

Bu yayının Yunanca versiyonunu buradan, İngilizce versiyonunu ise buradan okuyabilirsiniz

Advertisements

2 responses to “MISAFİR YAYIN: Youth Power’in başarılı lansman partisi ve 2012 Küçük Hibe İnsiyatifi

 1. Pingback: GUEST POST: Youth Power shares about its successful launch party and the inauguration of the 2012 Small Grants Initiative | The Peace Exchange

 2. Pingback: Το Youth Power μοιράζεται μαζί μας τις εμπειρίες του από το επιτυχημένο του πάρτι έναρξης και τα εγκαίνια της Πρωτοβουλίας Μικρών Χρηματοδοτήσε

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s