KONUK BİLDİRİM: CCMC’den ikramlı süprizli etkinlik

This slideshow requires JavaScript.

Peace Exchange, Kıbrıs Toplum Medya Merkezi’nin (CCMC) Çarşamba gecesi düzenlediği, çeşitli oyunların, dikkat çekici bilgi paketlerinin yer aldığı ve ağ geliştirmek için fırsatların yaratıldığı “Kaynaştırma (Mixer)” etkinliğinde muhteşem keyifli bir gece geçirdi. CCMC’den Katherine Kotsireas bizlerle ayrıntıları şöyle paylaştı:

****

“CCMC’nin Üye Kaynaştırma etkinliklerinin  2012’de “Online Kaynaşma” teması ile düzenlediği ilk serisinde misafirlerimizi ağırladığımız için oldukça heyecanlıyız.”

“Kimi misafirlerimiz ‘Peki, online ile ne demek istiyorsunuz?’ diye sordular. Bizler, bu etkinliğimizi savunuculukta, kampanyalarda, üyelerimizin sivil toplum çalışmalarında fark yaratmalarına destek olacak muhteşem internet araçları dünyasına eğlenceli bir giriş gibi planladık.”

“ 2011’de Mısır, Libya ve Tunus’taki Facebook devrimlerin verdiği ilham, sosyal medyanın, sosyal değişim ve aktivizm alanlarında yaratabileceği farkın açık bir kanıtıdır.”

“ Kısaca, ikramlar, içecekler ve hediyelerle birlikte, misafirlerimize sivil toplum için etkin online araç ve ipuçlarının yer aldığı harika bir kitapcık dağıttık.”

“Kitapçıkta, Blog’unuzu nasıl etkin kılarsınız, üçüncü şahıs başvurularının Twitter’den yönetimi, Facebook kampanyalarının yürütülmesi için tavsiyeler ve daha birçok konu yer almaktaydı.”

“ Üyelerimizin harika işler yaptığını farkettik. Çalışmaları hakkında daha çok insanın bilgi sahibi olması ve katılım göstermesi gerektiğine inanıyoruz. Üyelerimizin medya becerilerini artırarak ve online görünürlülüklerini (digital footprint) sağlayarak, Kıbrıs’taki gerçek sosyal değişimin ulaştığı alanı artırmış oluyoruz.”

“Gecede Toplum Merkezi’ni dolduran birçok insan dijital ayak izlerini bulabilme amaçlı tasarlanmış, saklı kağıt ayakizlerinin yer aldığı “define avı” oyununa hevesli bir şekilde katılım gösterdi. Oyun sonunda en çok “ayağa” sahip olan kişi “Cep Telefonundan Savunuculuk” konulu kitap ve DVD seti ile ödüllendirildi.”

“Gece boyunca, fikirler, sohbetler paylaşıldı, spontane çalışma grupları, birliktelikler oluşturuldu.”

“ Kendini adamış harika üyelerimiz ve potansiyel üyelerimiz arasında, şakalaşmaları, kaynaşmaları, kahkahaları ve başlayan arkadaşlıkları görmek bizleri gururlandırdı.”

“Bu arkadaşlarımız ve medya yapımcılarından oluşan geniş ailemiz yaratıcı tutkuları ve kendine özgü karakterleri ile gerçek CCMC’yi oluşturmaktadırlar.”

“IKME’den Orestis Tringides’in ifade ettiği gibi “Eski, yeni arkadaşları görmek, bizi bir araya getiren yakınlaştıran fikirlerimizi ve duygularımızı paylaşmak çok güzel. İş arkadaşıyız, ortak tutkuları ve fikirleri paylaşıyoruz, bundan daha da önemlisi birlikteyiz. Bu birlikteliğin büyümesi ve gelişmesi için daha da yatırım yapmalıyız”

“ Tringides, ‘Etkinlikte CCMC tarafından dağıtılan bilgiler kişisel, örgütsel ve örgütler arası gelişim için yararlıydı. Bundan daha da önemlisi, bu tür etkinlikler ve bir araya gelişler sosyal altyapının oluşturulmasına yardımcı olmaktadır. Sosyal altyapı gelişince, üzerine istediğinizi kurabilirsiniz,’  diye devam etti.”

“ Katılanlara destekleri, CCMC’ye karşı samimiyet ve içtenlikleri için teşekkür ederiz. Management Centre’den Mehmet Nevzat Erdoğan’ın Facebook sayfamızda nazikce belirttiği gibi “ CCMC’yi seviyorum!,  siz Kıbrıs’ı daha iyi bir yer haline getiriyorsunuz.!”

****

Peace Exchange Katerine’e gece hakkında sıcak ve enerjik sunumu için teşekkür eder. PiT ağı üyelerinin aktivitelerini sizlerle paylaşmak bizim için bir zevk, yayınlarınızı göndermeye devam ediniz!

Şimdilik bu kadar, yine güzel konularla geri döneceğiz.

O zamana kadar esenlikle kalınız… İyi bir haftasonu geçirmenizi diler, bir sonraki yayında görüşmeyi umarız!

Bu yayının Yunanca versiyonunu buradan, İngilizce versiyonunu ise buradan okuyabilirsiniz.

Advertisements

2 responses to “KONUK BİLDİRİM: CCMC’den ikramlı süprizli etkinlik

  1. Pingback: GUEST POST: CCMC mixes it up with treats, tips and mingling | The Peace Exchange

  2. Pingback: ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΦΙΛΟΞΕΝΟΜΕΝΟΥ: Η CCMC ετοίμασε ένα μίγμα με κεραστικά, συμβουλές και κοινωνικοποίηση | The Peace Exchange

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s