Önemli hamleler atmak!

This slideshow requires JavaScript.

Son birkaç gündür sıcaklardan henüz erimediyseniz sizi tebrik ederiz..Peace Exchange sizi bu başarınızdan dolayı kutlar ve ayakta alkışlar! Yaz gerçek anlamda kapımıza dayandı…

Ne şanslı bize ki bugün Peace it Together ortağı ENGAGE’den Jale Canlıbalık bizimle “On the Move” kampanyaları hakkında serinletici haberler paylaşıyor.

Okumaya devam edin!

****

ENGAGE ekibi bugünlerde geleneksel koferansları, seminerleri bir tarafa bırakıp, sizlerle buluşmak için yollara düştü. ENGAGE ekibi, ENGAGE on the Move kampanyası ile  uzlaşımı desteklemek, halkla daha güçlü bir iletişim kurabilmek amacıyla farklı yerel festivallerde yer alarak ada çapındaki etkinliklere katılıyor.

Şu ana kadar Mağusa Surlariçi Derneği’nin 4. Yıl Çocuk festivalinde çocuklarla “DrumInspire” etkinliğinde davul çaldık; Agros’da 6. yıl Gül Festivalinde kendimizi gül kokularına  gömdük ve Büyükkonuk/KomiKebir’de 10. Eko Gün Festivali “Barış için Dans” etkinliğinde barış için dans ettik ve eşeğe bindik.

Her gittiğimiz yeni mekanda birçok insanla buluştuk, ve her ziyaret ettiğimiz bölgede olumlu geri dönüşler aldık. Hatta en son katıldığımız Büyükkonuk/KomiKebir festivalinde bize yaklaşan bir kişi “Bu mükemmel bir proje, fakat neden her festivale katılmıyorsunuz?” diye bir soru yöneltti.

ENGAGE’in ikinci fazının tasarımında, geleneksel Lefkoşa merkezli etkinliklerden uzaklaşarak, gerçek anlamda yerel toplumlar ile etkileşip alana çıkarak yapılan işlerin tanıtımını yapmak gerektiği kararı almıştık.

Projenin bu fazında daha kapsamlı olmak, aktif vatandaşlık, sivil katılım ve ada çapında uzlaşım konularının daha geniş kapsamda işlenmesi bizim için çok önemli.

Bu nedenle, ENGAGE- On the Move kampanyası önümüzdeki iki yıl birçok yerel etkinlikte yer almayı amaçlıyor.

Bir sonraki durak 22 Haziran Cuma 7.30-24 Haziran Pazar tarihleri arasında yer alan Dikmen/Dhikomo Festivali olacaktır.

Burada Engage-On the Move ekibi el broşürleri ve materyaller dağıtarak aktif vatandaşlık kampanyasına devam edecek ve bizim “Active Volunteer Engage Teams” çalışmamız aracılığı ile yerli halkın nasıl daha fazla katkı koyabileceği konusunu gündeme getirecek. Ayrıca bu şekilde Toplumsal Cinsiyet ve Çeşitlilik temalı Active Dialogue Network (Aktif  Diyalog Ağı) aracılığı ile hazırlanan politika önerileri belgelerinin ağa üye kişilerin destekleriyle, onların deneyimlerini ve bu konudaki çalışmalarını paylaşarak lobiciliğini yapacak.

ENGAGE ayrıca DrumInspire, iki toplumlu folklore dans grubu “Dance for Peace – Barış için Dans” ve iki toplumlu koronun da  Dikmen/Dhikomo festivalinde eğlenceye katkı koymalarını da sağlayacak.

Bu etkinlikle ilgili daha fazla bilgi isterseniz ENGAGE’den Jale Canlıbalık’a jcanlibalik@mc-med.eu’a ulaşabilirsiniz.

Bundan sonraki durağımız hakkında websitemize bakarak veya ekibimize email ulaştırarak bilgi alabilirsiniz.

ENGAGE’den şimdilik bu kadar, Dikmen/Dhikomo’da görüşmek üzere!

****

Teşekkürler Jale! Görünüyor ki paylaşılacak birçok güzel çalışma ve konu var. Dikmen/Dhikomo festivali hakkında daha fazla bilgi için yukarıda bahsedilen linkleri ziyaret edebilirsiniz!

Daha fazla Peace it Together haberleri için buradan Peace Exchange’e katılabilirsiniz. Bir sonraki buluşmamıza kadar esen kalınız ve güneş kreminizi yanınızda taşımayı unutmayınız… Bir sonraki yayına görüşmek üzere!

Bu yayının Yunanca versiyonunu buradan, İngilizce versiyonunu ise buradan okuyabilirsiniz.

Advertisements

2 responses to “Önemli hamleler atmak!

  1. Pingback: Making the moves that matter | The Peace Exchange

  2. Pingback: Κάνοντας τις κατάλληλες κινήσεις | The Peace Exchange

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s