Peace-it-Together Çevrimiçi Merkezine Ad Verme: Oylar için açık çağrı

 

Kıbrıs’ta 1970’ten bu yana barışı inşa etmeye yönelik gayretlerin bir haritasını çıkaran yeni bir dijital çevrimiçi platform halihazırda Peace-it-Together ağı ile geliştirilmektedir. Platform, barış ve uzlaşı ürünlerinin yanı sıra bölgenin bir yanından diğer yanına pozitif bir değişim için harekete geçmek isteyen yerel ve uluslararası iş sahipleri, memurlar ve diğer kişiler için ameli kaynaklar ve ağ oluşturma araçlarını da içerecektir. Peace-it-Together ağı bugün halka açılacak çevrimiçi bir oylama vasıtasıyla adlandırmak için sizin yardımınıza ihtiyaç duymaktadır.

Peace-it-Together ekibinin vizyonu her zaman inanılmayacak kadar geniş olmuş, yenilik ve alışılmışın dışındaki düşüncelerle harekete geçmiştir. Son iki haftada ekip son birkaç aydır geliştirilmekte olan çevrim içi merkezin adının konmasına ve etkili bir şekilde markalaştırılması için fikir teatisinde bulunmuştur. Merkezin son şekli verilmiş bir versiyonu bu yazın başında çevimiçi olarak hayata geçirilecektir.

Halktan sona kalan beş öneri içerisinden Peace-it-Together ağının sarf ettiği gayretleri en iyi şekilde tarif ettiğini düşündükleri ada oy vermeleri istenmektedir. 1 Mart’a kadar en çok oyu alan isim bir alan adına dönüştürülecek ve tüm  Peace-it-Together gayretlerinin sona erişine damgasını vuracaktır.  

Önerilen beş isim şunlardır: CohesionLab, Mahallae, InnovEX, Social Cohesion Lab ve ExchangeLab. Anket süreci 18 Şubat’ta başlatılacak ve 1 Mart’a kadar sürecektir.  Proje hakkında daha fazla bilgi ve anket bağlantıları Peace-it-Together Network facebook sayfasında, twitter ve blog’da bulunabilir.

Peace-it-Together Kıbrıs sivil toplumunun barışı yaratma ve uzlaşı gayretlerini desteklemek için sürdürülebilir bir platform meydana getirmek için birlikte çalışan bir Sivil Toplum Örgütleri ağıdır. Bu ağ, NGO-Support Center (STK-Destek Merkezi) ve Management Centre tarafından yürütülmekte ve UNDP-ACT tarafından desteklenmektedir. Ağ, son on yılda barışı yaratma üzerinde çalışmış ve Kıbrıs’ta uzlaşı gündemini ileri taşıyan asli  unsurlar haline gelmiş olan sivil toplum ortaklarından oluşmaktadır. 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s